Arkadaşlık ilişkilerinde nelere önem verirsiniz?

Arkadaşlık ilişkilerinde nelere önem verirsiniz? Açıklayınız.

İyi bir arkadaş sahip olunabilecek en büyük hazinelerdendir. İnsanlar kendilerine yakın ve benzer özellikleri olan insanlarla iyi anlaşırlar diye düşünüyorum. Arkadaşlık kolay kurulmayan, özveri isteyen güzel bir dostluktur. O yüzden arkadaş ilişkilerimizde nelere dikkat etmeliyiz bu konu herkesi ilgilendirir.

Arkadaşlık ve dostlukta benim için en değerli konudur. Bu yüzdendir ki arkadaşlığın tamamen samimi ve güzel duygular üzerine kurulması çok önemlidir. Şöyle ki çıkar üzerine oluşturulan hiçbir arkadaşlık içten ve yalansız değildir, arkadaş deyince yardımsever, zor günlerde seni yalnız bırakmayan bencil olmayan kişidir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Sadece kendini düşünen insanların arkadaşlıkları sadece işi olduğunda sizi arayan sizin zor gününüzde ise köşe bucak kaçan insan arkadaşınız olmamalıdır, olamaz da. En değerli arkadaşlık kendi kendine çıkarsız ve güven üzerine kurulu olan dostluk ve sevgi bağı olan arkadaşlıktır.

Arkadaşlıkların ilişkilerinde doğru söz çok önemli olduğu için yalan konuşulmaması gerektiğine inanırım ve sonunun kötü biteceği paylaşımlar ve olumsuzluklardan uzak durulmasına dikkat ederim. Ve şöyle derim ki arkadaşınız az olsun ama sağlam ve güvenilir gerçekten sizle her an her gününüz de yanınızda olan biri olsun yeter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir