Arkadaşlarınızla hangi oyunları oynamaktan hoşlanıyorsunuz?

Arkadaşlarınızla hangi oyunları oynamaktan hoşlanıyorsunuz? Bu oyunlardan birinin nasıl oynandığını anlatınız.?

İyi günler arkadaşlar ben Mert Kaan…

Her çocuk gibi arkadaşlarımla oyun oynamak beni de çok mutlu ediyor. Okulla gittiğim zamanlarda çok fazla arkadaşım oluyor, yazın okullar kapanınca sadece sitenin bahçesindeki arkadaşlarım ile oyun oynayabiliyorum. Birde tatile gidersek yeni arkadaşlar edinip onlarla oyunlar oynuyorum. Evdeyken tabletten oyun oynamayı seviyorum, bir sürü güzel oyun var. Araba yarışı oyunlarını çok seviyorum eskiden bir sürü oyuncak arabam vardı fakat artık onlarla daha az oynuyorum çünkü karnem iyi olduğu için babam bana tablet aldı.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Günlük bir saat oynamama izin veriyorlar ama olsun yine de çok zevkli. Arkadaşlarımla oyun oynamak için her gün dışarı çıkıyorum. Sitede bir sürü arkadaşım var. Bazıları benden büyük hatta. En çok ebelemece oynamayı seviyorum çünkü ben çok hızlı koşabiliyorum. Ebelemece hem diğer oyunlara göre çok basit bir tane ebe diye adlandırdığımız kişi oluyor o diğer kişileri yakalayıp eliyle dokunup ebe diye bağırıyor. Dokunduğu kişi ebe oluyor ondan sonra ebe olan kişi diğerlerini yakalamaya çalışıyor. Yorulana kadar arkadaşlarımla birlikte ebelemece oynuyor ve bunu çok seviyorum.

Keşke her zaman böyle oyunlar oynamaya daha fazla vakit ayırabilsek. Ancak bilgisayar oyunları yaygınlaşınca maalesef sokakta oyun oynayacak arkadaş bulmak çok zorlanıyorum. Bu benim pek hoşuma gitmiyor. Genellikle bazı arkadaşlarım hep evde bilgisayar başında vakit geçiriyor. Ben bundan pek hoşlanmıyorum. Zaten annemde çok fazla bilgisayar kullanmama izin vermiyor. Bir an önce okulların açılmasını bekliyorum. Bu tatil çok uzun geldi bana…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.