Arkadaşlarınızla birlikte oynamaktan hoşlandığınız bir oyun

Arkadaşlarınızla birlikte oynamaktan hoşlandığınız bir oyunu ve bu oyunun kuralları hakkında konuşunuz.

İyi günler arkadaşlar ben Caner, her çocuk gibi bende oyun oynamaktan ve arkadaşlarımla birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanıyorum. Genellikle oyun oynarken oyun parklarını tercih etmeye çalışsam da bazen sitenin bahçesinde de oyun oynamak zorunda kalıyorum. Arkadaşlarımla birlikte ebelemece, körebe ve saklambaç oynamaktan hoşlanıyorum. Körebe oyunu aralarında en güzel olanı. Sitede oynarken biraz tehlikeli oluyor ama bizim basketbol sahası boşsa orada oynuyoruz o zaman daha güzel oluyor öyle daha güvenli. Körebe oyununda gözünüzü tamamen kapatacağınız bir bez gerekiyor. Genellikle arkadaşlarım annelerinin baş örtüsünden bir tane getiriyor. Sonra bir tane ebe seçip onun gözlerini bağlıyoruz.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Oynayacağımız yere götürüp etrafında toplanıyoruz sonra onu bir güzel kendi etrafında çeviriyoruz. Biraz başı dönüyor ama eğlenceli olan kısım bu. Sonra onu gözleri kapalıca orada bırakıp ondan kaçmaya başlıyoruz. O gözleri kapalı olarak bizi bulmaya yani yakalamaya çalışıyor. Bizi göremediği için sessizce arkasına dolaşıp sırtına dokunuyoruz bu çok komik oluyor çünkü hemen arkasına dönüp bizi yakalamaya çalışıyor.

Sürekli ebeye şaka yapıyoruz. Sonra ebe eğer bizi köşeye sıkıştırırsa sessizce durup eğiliyoruz. Ama ebenin ses ver dediğinde bizim ses çıkarmamız gibi bir kural var. Onun için ebe eğer bizim orada olduğumuzu hissederse bize ses ver deyip bizi hemen yakalıyor. Arkadaşlarımla körebe oynamayı hep sevmişimdir. Hele ki son yıllarda birçok çocuğunun bilgisayar oyunlarıyla çok fazla vakit geçirmesi beni rahatsız etse de yine de geleneksel oyunlardan vazgeçmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.