Arkadaşlarınıza en çok hangi zamanlarda ihtiyaç duyarsınız?

Arkadaşlarınıza en çok hangi zamanlarda ihtiyaç duyarsınız? Neden?

Aslında arkadaşlarımıza her zaman ihtiyaç duyarız. Bunun nedeni onlarla tüm zamanımızın geçtiği okulda her zaman berabere oluruz. Bu beraberliklerin keyifli olabilmesi için arkadaşlarımızdan desteğimizi esirgememiz çok önemlidir. Bizim de onlardan destek beklememiz bizim ihtiyaçlarımız arasındadır.

Hasta olduğumda arkadaşımın desteğine ihtiyaç duyarım. Okulda hasta olduğumda yanımda ailem olmadığı için ve hastayken de çok hassas olduğum için onların benim yanımda olması, beni düşünmesi ve benim için endişelenmesi benim çok hoşuma gitmektedir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bazen de ödevlerimi yapamadığımda ve bazı sınavlarda başarısız olduğumda arkadaşlarımın desteğine ihtiyaç duyarım. Onların bana moral vermesine ve bir dâhine daha iyi yapacağıma beni ikna etmeye çalışmaları ve beni telkin etmeleri beni mutlu eder. Bunun yanında onların konuları bana biraz anlatmalarına da ihtiyaç duyarım. Çünkü bazen aynı yaştaki insanlar birbirini daha iyi tanır ve ona göre anlatabilirler.

 

Bazen dışarı çıkıp gezmek, dolaşmak, sinemaya gitmek isteriz. Bunları yalnız başımıza yapmamız çok sıkıcı olurdu. Gittiğimiz yerlerde keyifli ve verimli vakit geçirebilmemiz için de arkadaşlarımıza ihtiyaç duyarız. Bazen ailemizle gezmek istediğimiz gibi arkadaşlarımızla da gezmek isteyebiliriz. Böyle zamanlarda onların desteğine ihtiyacımız vardır.

Ailemizle ve çevremizle üzücü olaylar yaşadığımızda da arkadaşlarımızın bir tesellisine ihtiyaç duyarız. Çünkü arkadaşlarımızla konuşmamız ve dertleşmemiz bizi rahatlatacaktır. O üzücü olayı arkadaşlarımızın desteğiyle daha rahat atlatabilmemizi sağlayacaktır.

Her zaman mutsuzluğumuzu paylaşmak için arkadaşlarımıza ihtiyaç duymayız. Çoğu zaman da mutlu olduğumuz durumları paylaşmak için de arkadaşlarımıza ihtiyaç duyarız. Bizim başarılarımızı paylaşacak bir arkadaşımız olmasaydı bence başarılı olmanın bile çok bir anlamı olmazdı. Kısacası arkadaşlarımızla yaşadığımız her şeyi paylaşmaya bunları tartışmaya ihtiyacımız her zaman vardır. Bu nedenle arkadaşlarımız bizim için sandığımızdan daha önemlidir. Bazen arkadaşlarımızla birbirimizi üzsek de onların desteğine her zaman ihtiyacımız vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir