Arkadaşlarımıza dedemizi anlatalım.

Arkadaşlarımıza dedemizi anlatalım.

Dedelerimiz, bazen nasihatlerle dolu bir aile büyüğü; bazen de bir sırdaş, bir arkadaş oluverir bizlere. Yaşanmışlıklarla doludur çoğu zaman. Her anında, her hikayesinde bir ders vardır, öğrenilmesi, hayatımıza yansıtılması gereken.

Çoğumuzun hikayesinde de bir süper kahraman vardır. Benim hikayelerimin de süper kahramanıydı dedem. Her anımda yanımda olan, hatalarımdan ders çıkarmamı sağlayan bir süper kahramandı. 86 yaşındaki bir insanın, hala bu kadar güçlü hafızasının olması da beni derinden hayrete düşürürdü. Geçirdiğimiz güzel vakitleri hiçbir zaman unutmaz ve daima birlikte güzel vakit geçirmemiz için çabalardı. Her zaman onu örnek alır, yaptığı güzel işlerin hayatımda bulunması için her zaman gayret ederdim.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Hayatımdaki hedeflerimi belirlemede her zaman yardımcı olur, bana yol gösterirdi. Büyüklerime saygı göstermeyi, küçüklerime sevgi göstermeyi de ondan öğrenmiştim.  Hiçbir torununa farklı yaklaşmaz, hepimizi eşit görür ve öyle severdi. Dededen çok bir baba olurdu bizlere. Maddi ve manevi her ihtiyacımıza koşar,  yardım ederdi.

Özel günlerde dedemizle buluşacak olma ve onlardan hikayeler dinleme fikri her zaman biz çocukları mutlu etmiş, sabırsızlandırmıştır. Torunlar toplanır, hep birlikte dedelerinin etrafında dizilir, hikayeler ve öğütler hayranlıkla dinlenirdi. Belki de bayramlar, hayatımızın en mutlu günlerinden birisi olurdu. Bu yüzden bu mutlu günleri her zaman hatırlamalı,  hayatımızın her anında onların sözlerini hatırlayıp, tavsiyelerine uymayı ihmal etmemeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir