Arkadaşınızla yaşadığınız bir olayda birbirinize karşı davranışlarınızı kısaca yazınız.

Arkadaşınızla yaşadığınız bir olayda birbirinize karşı davranışlarınızı kısaca yazınız.

            Arkadaşlarımla daima iyi geçinirim. Herhangi bir olumsuz olaya yer vermem. Arkadaşlarımla uzaklaştırıcı, ayrıştırıcı, yıpratıcı tartışmalara girmem. Arkadaşlarıma hep sevgiyle, saygıyla yaklaşmışımdır.

Her ne kadar okulda, sosyal yaşamda arkadaşlarımla herhangi bir tartışma yapmasam, olumsuz olaylara yönelmesem de sorun yaşadığım olaylar oluşabilmektedir. Bu bazen benden kaynaklanmakta veya arkadaşımdan kaynaklanmaktadır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Örneğin geçen yılki eğitim öğretim döneminde 6.sınıftaydım. Sosyal bilgiler öğretmenimiz sınıfı, sınıf listesine göre ikişerli gruplara ayırmıştı. Her gruba sunum yapmaları için konular vermişti. Gruplar olarak herkes sunumlarını sıra geldiği ders saatinde yapıyordu. Bunlar için tabi ki önceden hazırlık yapıyorlardı.

 

Benim birlikte sunum yapacağım arkadaşım sunum yapmak için hazırlanmamız gerektiğini söylemem rağmen bir türlü bunu ciddiye almadı. Benimle sunum için hazırlık yapmak amacıyla görüşmedi. Ben de bu durumu önemsediğim için öğretmenime söylemek zorunda kaldım. Öğretmenim beni tek başıma sunum yapmam için görevlendirdi. O arkadaşımı da uyardı. Arkadaşım o yıl sunum için verilen puanı alamadı. Düşük not ile sosyal bilgiler dersini geçti.

Sonuç olarak ben yine de o arkadaşımdan özür diledim ve barıştık. Arkadaşım da hatasını anlamıştı zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir