Anadolu ile ilgili kompozisyon – Anadolu dendiğinde aklınıza gelen hissettiklerinizle ilgili kompozisyon yazınız.

Bir adet kompozisyona ihtiyaç duyuyorum. Elinden gelen güzel bir şey yazabilirse çok makbule geçer lütfen. Konu: Yaşadığımız topraklar. Yani Anadolu ile ilgili kompozisyon lazım bana. Giriş, gelişme ve sonuç şeklinde olmalı. Kompozisyon kurallarına uygun olmalı. Yardım lütfen. Ev ödevimi yapamadım gitti.

Kompozisyon

Her yerinde ayrı bir güzelliğin bulunduğu Anadolu’da büyük şehirlerde bulamadığımız sessiz ve sakin hayatı bulabileceğimiz gibi pek çok yörenin kendine has lezzetlerinin olduğunu da görebiliyoruz.

Anadolu’da bulunan her insanın kendi bölgesinin özelliklerini taşıdığını görebiliyoruz. Karadeniz bölgesindeki insanların sert ve biraz daha hırçın olması, Ege insanının daha güler yüzlü olması gibi Anadolu’daki iklim koşullarının insanların karakteristik özellikleri üzerinde değişiklik gerçekleştirdiğini de görebiliyoruz. Anadolu’nun iklim çeşitliliğine sahip olması her yörede farklı besinlerin üretilmesine de yol açmaktadır.

Dünya üzerinde başka hiçbir yerde bu kadar çok çeşitliliğin bulunmadığını düşündüğümde Anadolu’nun tarih boyunca neden pek çok millet tarafından sahiplenildiğini anlamak daha kolay oluyor. Bu durum bu topraklarda yaşamanın gururu ve sevincini yaşamama da yol açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.