Ampute Millî Futbol Takımımız milletimize hangi özellikleriyle örnek olmaktadır?

Ampute Millî Futbol Takımımız milletimize hangi özellikleriyle örnek olmaktadır?

Öncelikle çok teşekkürler bize yaşattıkları için. Ampute kelime anlamı itibari ile fiziksel özürlülük, fiziksel sakatlık anlamında, aynı zamanda da kolu ya da bacağı kesilmiş kişiler içinde kullanılmakta olan bir tabirdir.

Ampute futbolu engelli bireylerin spor yaparak yaşama sıkı sıkı bağlanmaları amacı ile hayata geçerlidir. Bu spor dalında bizim temsilcilerimizin hikâyesi ise oldukça acıklı ve guru duyulası. Kimisi trafik kazasında, kimisi elektrik çarpması sonucu, kimisi tarlada çalışırken, kimisi ise Şırnak’ta askerlik görevini yerine getirirken mayına basması sonucu, kol veya bacak uzuvlarını kaybettiler. Bu yaşadıkları onlara hayat tarafından vurulan çok ağır bir darbe oldu. Peki onlar ne yaptılar? Kaderlerine boyun mu eğdiler? Belki her biri farklı zamanlarda intihar etmeyi düşündü. Yaşadıkları bu olaylar sonrasında en dipte olduklarını da düşündüler. Kimisi hiçbir zaman evlenemeyeceğini, kimisi insanların kendisine olan yaklaşımını, kimisi artık yarım olduğunu, kimisi ise artık hiçbir şey yapamayacağını düşündü.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Hayatın size vurduğu en büyük darbe neydi? Bunu bir düşünün sonrada içinden çıkılıp çıkılamayacak bir durum olup olmadığını düşünün. Ampute Milli Futbol Takımımız bize çok şey öğretti ama en çok hayallerimizden ve mücadelemizden vazgeçmememiz gerektiğinin apaçık bir şekilde gösterdiler. Ne durumda olursanız olun hayaliniz, hedefiniz ne ise asla vazgeçmeyin ilk günkü heyecanınızla hayallerinizin, hedeflerinizin peşinden koşun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir