Aile bütçesine katkı sağlamak için bir şeyler üretip satan kadınlarla ilgili hikaye

Aile bütçesine katkı sağlamak için el emeği ile bir şeyler üretip satan ve bu konuda başarıya ulaşan kadınlarla ilgili bulduğunuz hikâyeleri arkadaşlarınızla paylaşınız.

 

Aile bütçesine katkı sağlamak adına farklı ürünler üreterek satan 2 farklı kadının başarı hikayesini sizinle paylaşmak istiyorum. Bu kadınlar; ev yemekleri ve elişi (dantel, örgü ve oya) ile aile bütçesine katkı sağlıyor.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Ev yemekleri yaparak aile bütçesine katkı sağlayan Zeynep Hanım, yaptığı yemekleri ilçemizde yer alan ve haftada 1 gün açılan yöresel ürünler pazarında satıyor. İlk zamanlar acemi olduğunu belirten Zeynep Hanım, zaman içerisinde yöresel ürünler adına nelerin yapılabileceğine dair deneyim kazandığını ifade ediyor. Bundan dolayı sulu ev yemekleri yerine; sarma, dolma gibi lezzetleri daha çok tercih ettiğini belirtiyor. Yine hamur işi yemeklerine ağırlık verdiğini belirten Zeynep Hanım, özellikle el mantısı ürünlerini çokça sattığını belirtiyor. El emeği yemekleri yaparak,  aile bütçesine katkı sağlamanın kendisine iyi geldiğini belirten Zeynep Hanım, böylece boş zamanlarını da değerlendirdiğini sözlerine ekliyor.

 

Elişi konusunda son derece becerikli olan Saliha Hanım, özellikle çeyizlik oyna işlemelerini yapıyor. Bunun yanı sıra bebekler için örgü patik, hırka ve yelekler de ören Saliha Hanım, her sene modellerini yenilediğini de belirtiyor. Ayrıca mutfak takımlarının üzerine ya da ev mobilyalarının üzerine serilen geleneksel dantel motiflerini de yaptığını belirten Saliha Hanım, bu sayede aile bütçesine önemli bir katkı da sunuyor. Üretmiş olduğu ürünleri eş dost ortamında satan Saliha Hanım’ın en büyük hayali ise; el işi ürünlerini satabileceği bir dükkan açmak. Bu işyerini kısa süre içerisinde açacağına inanan Saliha Hanım, şimdiden iş yerinin ismini dahi belirlemiş  durumda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (45 Oy, Ortalama: 4,29 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir