3. Ünite Değerlendirme Soruları 3. Sınıf Matematik

1. Gram vekilogramınnerelerdekullanıldığınıaraştırıpyazınız. Günlükhayattanörneklervererekaçıklayınız.

2. Birkanarya, sahibininverdiği 250 gram yemibirgündebitirmektedir. Bu kanarya, 16 gündekaç kilogram yemyer?

3. Nalan’ın 15 TL’sivardır. Nalanyemekiçin 7 TL 25 Kr para harcamıştır. Üzerine de5 TL 25 Kr’liktatlıyemiştir. Nalan’ıngeriyekaç lira, kaçkuruşukalmıştır?

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

[button color=”orange” size=”small” link=”https://www.tumdersler.net/dosya/download.php?file=9a1133d897a37922a100ba223695bccb” target=”blank” ]TIKLA – İNDİR[/button]

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Verilmemiş)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir