3. Sınıfta Kalma var mı? 2019

2018-2019 eğitim-öğretim yılı devam ederken, özellikle sınav sonuçlarının da açıklanmasıyla birlikte, sonuçları beklentisinin altında kalan öğrenciler için merak edilen en büyük soru “sınıfta kalma var mı yok mu?” sorusu olmaktadır.

Bu yazımızda ilkokul 3. sınıfta okuyan öğrencilerin zayıf notları veya devamsızlıkları sebebiyle sınıfta kalıp kalmayacağı sorusunun cevabını verelim.

İlkokul 3. sınıfta herhangi bir öğrenci kaç tane zayıfı olursa olsun veya kaç gün devamsızlığı olursa olsun sınıfta kalmaz. Eğer öğrenci eğitim-öğretim yılı boyunca hiçbir zaman okula gelmemişse ve hiç bir yazılıya girmemişse sınıf tekrarı yapar. Bunun dışında fazla devamsızlığınız olsa da veya fazla zayıfınız olsa da şu an okula devam ediyorsanız sınıfta kalmazsınız.

3. Sınıf öğrencileri ve velileri bu yazının altı bölümündeki “yorum” kutucuğundan sorularını gönderebilirler. Sorularınız en geç 24 saat içerisinde öğretmen ve idareci kadromuz tarafından cevaplandırılacaktır.

Sorunuzu sorduktan sonra belli aralıklarla sayfayı yenileyerek (f5) sorunuza cevap verilip verilmediğini kontrol edebilirsiniz.

“3. Sınıfta Kalma var mı? 2019” için bir yanıt

  1. Merhaba. Bugün öğretmenimiz ile konuştuk 2011 Aralık ayı doğumlu çocuğum 3.SINIFA GİDİYOR normalde yaşıtlarının 2.sınıfta olması gerektiğini ve geç anladığını derslerinden geriden geldiğini söyledi. Sınıf tekrarı yapmaktan bahsetti. Bu 1.sınıfta olsaydı kabul edilebilirdi. Ama şimdi 3.sınıfta kalırsa psikolojik olarak çok etkilenir okuldan soğur diye çok korkuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.