2018-2019 İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşması

SAYIN MÜDÜRÜM, DEĞERLİ İDARECİLERİM VE MEŞLEKTAŞLARIM, KIYMETLİ ÖĞRENCİLER VE VELİLERİMİZ:

Her yıl okulların açıldığı ilk hafta tüm ilköğretim okullarında İlköğretim  Haftası olarak kutlanmaktadır.

Uzun bir tatilin ardından başlayan yeni eğitim  ve öğretim yılı çeşitli etkinliklerle sınıf ve okullarda kutlanarak , okul ve okur yazar olmanın önemi anlatılmaktadır.

Okul bizim en kutsal varlığımızdır. Bu dört duvar bizi hayatın en çetin şartlarına  hazırlar.  Burası  sevginin ,  bilginin ve hoşgörünün yuvasıdır..  Burada bu bahçede açar en güzel çiçekler. Bu bahçede kök salar en yıkılmaz çınarlar. Her başarılı insanın  arkasında mutlaka sağlam bir eğitim hayatı ve öğretmenler  vardır. Biz burada öğrencilerimiz için varız. Yarının  büyükleri olan öğrencilerimizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamanın çabası içindeyiz.

Bu mücadeleyi siz değerli velilerimizle birlikte yürütmenin gerekliliğini de biliyoruz. Başöğretmen Atatürk‘’Öğretmenler her fırsattan yararlanarak halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutan bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır.’’ diyerek veli öğretmen işbirliğinin  önemini ve gerekliliğini  vurgulamıştır.

Sevgili öğrenciler ve öğretmen arkadaşlarım  içinde bulunduğunuz imkanların farkında olarak elimizden gelenin en iyisini yapmanın çabası içinde olalım. Unutmayalım ki ülkemizin en ücra köşelerinde eğitim bayrağını dalgalandırmak için köy  okullarında bir çok yoklukla mücadele eden öğrenci ve öğretmenler var.

Sevgili öğrenciler ve değerli öğretmen arkadaşlarım her gün artan bir heyecan ve sevgiyle okul yollarına düşüyoruz. ‘’Öğretmenlik ömür boyu sürecek bir öğrenciliktir.’’ Bunu çok iyi biliyoruz.   Bizler okullu olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Öğretme ve öğrenme isteğimizin  hiç bitmeyeceği  bir yıl geçirmemiz dileğiyle İlköğretim Haftanızı kutluyorum.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Verilmemiş)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir