2018-2019 9. Sınıf Arapça Proje Ödevi Konuları

ARAPÇA PROJE ÖDEV PERFORMANS ETKİNLİK VE TASARIM KONULARI

Aşağıda Yer Alan Konuları İmam Hatip Ortaokulları, İmam Hatip Liseleri Ve Arapça Öğretimi Yapan Farklı Kurumlar Arapça çalışmaları kapsamında ödev proje ve performans olarak değerlendirebilir.
Aşağıda verilen konular üzerinde eksiltme veya çoğaltma yapılarak değişik eklemeler ile farklı tasarımlar uygulanabilir.

A – Aşağıda Yer Alan Tüm Konular Özellikle Geniş Fon Kartonu Üzerine Yapılacaktır

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

(Konuların hazırlanışında farklı sınıf seviyelerine göre farklı sayılar, sınırlandırmalar yapılabilir)

1- Fon kartonu üzerine Türkiye haritası çizilip, iller renklendirilip illerin ve denizlerin adı arapça olarak yazılıp haritanın alt tarafına da tüm coğrafi bölge isimleri ayrıca yazılacak.
Açıklama : il isimleri özel isimler olduğu için değişmez fakat Arapçada nasıl ifade edildiği ve yazıldığı şekil önemlidir. Ayrıca her il farklı renklerle ya da aynı renk olup farklı renkli kalemlerle gösterilmelidir.

2- Müslüman ülkelerin bayrakları renkli şekilde yapılıp altına ülkenin adı, başkenti ve dili Türkçe ve Arapça olarak yazılacak.

3- Avrupa ülkelerinin bayrakları renkli şekilde yapılıp altına ülkenin adı, başkenti ve dili Türkçe ve Arapça olarak yazılacak.

4- Afrika, Asya ve Amerika kıtası ülkelerinin bayrakları renkli şekilde yapılıp altına ülkenin adı, başkenti ve dili Türkçe ve Arapça olarak yazılacak.

5- Ulaşım araçları başta olmak üzere ticari ve askeri olarak tüm araç şekilleri resim olarak gösterilip altında Türkçe ve Arapça isimleri yazılacak.

6- Trafik işaret ve levhalarını çizip, her resmin altına Türkçeleri olmaksızın Arapça karşılıklarını, anlamlarını yazınız.

7- Özellikle günlük hayatta çok kullanılan sıfat/nitelik türü kelimeleri ilgili resimler veya simgeler çizerek Türkçe ve Arapça karşılıklarını yazınız.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın