2018-2019 10. Sınıf Arapça Proje Ödevi Konuları

ARAPÇA PROJE ÖDEV PERFORMANS ETKİNLİK VE TASARIM KONULARI

Aşağıda Yer Alan Konuları İmam Hatip Ortaokulları, İmam Hatip Liseleri Ve Arapça Öğretimi Yapan Farklı Kurumlar Arapça çalışmaları kapsamında ödev proje ve performans olarak değerlendirebilir.
Aşağıda verilen konular üzerinde eksiltme veya çoğaltma yapılarak değişik eklemeler ile farklı tasarımlar uygulanabilir.

A – Aşağıda Yer Alan Tüm Konular Özellikle Geniş Fon Kartonu Üzerine Yapılacaktır

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

1- Tüm hava şartları resimlerle çizilip, altına Türkçe ve Arapça karşılıkları yazılıp birer cümlede kullanılacak.
Açıklama : Mesela yağmurlu hava resminin altına önce yağmur, sonra yağmurlu ve en altına da bugün hava yağmurludur şeklinde Arapça kelime ve cümleler yazılacak.

2- Çiçek resimleri çizilip resimlerin altına Arapça karşılıkları yazılacak.
Açıklama : resimler çizilebilir fakat orijinal resimlerin kesilip yapıştırılması tercih edilir.

3- Geniş bir cadde (veya şehir) resmi çizilip üzerinde şehrin ana kısımları, dükkanlar ve işyerleri resimler ve Türkçe ve Arapça isimler olarak gösterilecek.
Açıklama : Cami, okul, hastane, ezcane, durak, park, belediye, market, bakkal, avukat, manav vb yerleri resim olarak çizip Türkçe ve Arapça karşılıklarını resmin alt bölümü yerine tabela olarak düşünülen üst kısma ve resmin iç bölümünde kalacak şekilde yazınız.

4- Bir okulu içinde olması gereken tüm bölümleri ile çizip, her bölümün adını ilgili resmin yanına yazınız.
Açıklama : Okul, sınıf, labaratuvar, müdür odası, öğretmenler odası, rehber öğretmen odası, konferans salonu, salon, koridor, merdive, yangın merdiveni, kamelya, kantin, spor odası, revir, tuvalet, lavabo, bahçe vb tüm ayrıntıları resim Türkçe ve Arapça isim olarak gösteriniz.

5- Bir hastaneyi içinde olması gereken tüm bölümleri ile beraber çizip, her bölümün adını ilgili resmin yanına yazınız.
Açıklama : Klinik, hemşire odası, doktor odası, iç hastalıkları, çocuk bölümü, göz bölümü, psikiyatri, sinir hastalıkları vb bölümleri Türkçe ve Arapça karşılıkları ile yazılacak.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın