2017-2018 Türkçe Sene Başı Zümresi

10.Okuma saati uygulaması
…………………………….: “Türkçe derslerinin temeli olan okuma ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan 100 Temel Eser, öğrencilerin Türk ve dünya klasikleri ile tanışmalarını ve severek ve zevkle kitap okumalarını sağlayacaktır.” dedi.
Zümre başkanı, ……………………………. : “Her öğrenciye okuma alışkanlığı kazandırılabilir. Bunun için öğretmenin, öğrenciyi, ilgisini çekebilecek türde kitaplar okumaya yönlendirmesi gerekir. Öğretmen, kitap okumaktan hoşlanmayan öğrencileri kısa, resimli ve onların ilgisini çekebilecek kitaplar okumaya teşvik ederken okuma alışkanlığı kazanmış öğrencileri de edebî değer taşıyan eserleri okumaya yönlendirmelidir. Yeri geldiğinde yapılan küçük yardımlar ve özendirmeler, düzenlenen yarışmalarda verilen ödüllerle öğrencilerin okuma zevki ve alışkanlığı kazanmaları sağlanmalıdır.”dedi.
Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla Türkçe dersinin haftada bir saatinin “Okuma saati ” olarak ayrılmasına karar verildi.

11. Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin değişen maddelerinin incelenmesi
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin değişen maddeleri zümre başkanı tarafından okundu. Değişen maddeler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.
12. Dilek ve Öneriler
Başkan, toplantı tutanağının çoğaltılarak, bir örneğinin okul idaresine verilmesi, bir örneğinin de zümre öğretmenlerin dosyalarında bulunması gerektiğini belirtti.
…………………………….. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başarılı geçmesi dileğinde bulundu.
Başka söz alan olmadığı için zümre başkanı ……………………………. toplantıyı yeni öğretim yılının başarılı geçmesi dileğiyle sona erdirdi.

TAMAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir