2017-2018 Fizik Sene Başı Zümresi

10-Diğer zümre öğretmenleriyle işbirliği
…………………………….– Matematik öğretmenleriyle “Üslü ve Köklü Sayılar,Trigonometrik Fonksiyonlar,Diziler ve seriler” konularında, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri ile “Anlaşılır cümle kurma ,Okuduğunu anlama yöntemleri” konularında ve Kimya öğretmenleriyle “Atom’un yapısı ,İyonların oluşumu,Elektron yörüngeleri,Elektronların enerji seviyeleri ve orbitallere dağılımı” konularında işbirliği yapılması,beden eğitimi öğretmenleriyle atışlar , hareket, enerji,konusunda fizik dersinin diğer derslerin desteğinde yürütülmesi ve başarının artırılması açısından önemlidir.

11-Sınav tarihlerinin belirlenmesi
Sınav tarihleri çalışma takvimine göre zümre başkanları toplantısında kararlaştırılıp yıllık plana yansıtılacaktır.
12– Teknolojiyi kullanma
Fizik dersini sınıfta sunum ve sunuş yoluyla işlenişin haricinde laboratuarın kullanılmasına özen gösterilecektir. Derslerde mutlaka etkileşimli tahta hem öğretmen hem öğrenci tarafından etkin olarak kullanılacaktır.Bu bağlamda EBA dan istifade edilirken çeşitli kaynaklarda kullanılabilecektir.
Fizik dersinin görselliğine önem verilerek konularla ilgili interaktif sunu ve deneyler videolar konu anlatımlarına yer verilecektir. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının “eba.gov.tr” adresindeki ders videolarını izletebiliriz. Dersin tamamını CD izlemeden gerekli yerlerde 5-10 dakikalık gösterimlerle anlatılan konuları görmelerini sağlayabiliriz.
13- Dilek ve Temenniler
Zümre başkanı …………………….. -Başarılı ve sağlıklı bir eğitim ve öğretim yılı dileğiyle toplantıyı sonlandırdı..

TAMAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir