2014-2015 Sosyal Bilgiler 2. Dönem Zümre

sosyal bilgiler zümre toplantı tutanağı 2. dönem
sosyal bilgiler zümre toplantı tutanağı 2. dönem

 

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

 
1- Sene başı zümresi,zümre başkanı Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mustafa KARAKUŞ tarafından okundu. Sosyal Bilgiler Öğretmeni Serpil CENGİZ I.Dönem Zümre Toplantısında alınan kararlara büyük ölçüde uyulduğunu ancak yeni müfredattaki etkinliklerin çok zaman aldığını ve ders saatinin yeterli olmadığını, ayrıca T.C.İnkılap Tarihi dersinin ders saatinin azaltılması, ancak konuların aynı kalmış olması yüzünden özellikle 8. sınıflarda yıllık planı uygulamakta güçlük çekildiğini belirtti.

 

2- Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mustafa KARAKUŞ, öğretimde karşılaşılan başlıca sorunların, bazı öğrencilerin seviyelerinin düşük olması, günlük çalışmalarının olmaması, ödevlerin yapılmaması, performans görevlerine yeterli özenin gösterilmemesi, temizlik problemleri, derslere karşı ilgisizlik olarak belirtti.

Bu durum için ailelerle daha fazla iletişim sağlanması, öğrencilere uzun ödevler yerine kısa ve sıkıcı olmayan, ilgi çekici ödevler verilmesi, verilen ödevlerin kontrol edilmesi, performans görevlerinin yapımında rehberlik edilmesi ve derslerde daha fazla görsel materyaller (vcd, bilgisayar, Projeksiyon, harita, fotoğraf, poster ) kullanılması gerektiği kararlaştırıldı.

 

3- Öğrencilerin ders başarı durumlarının orta düzeyde olduğunu, her sınıfta ortalama 3-4 öğrencinin 1.dönemde derslerinin zayıf  olduğu,fakat ilçe milli eğitimin yaptığı deneme sınavında 5 ve 6.sınıflarda ortalama sonucun iyi olduğunu;fakat 7.ve 8.sınıflarda istenilen düzeyin biraz altında kaldığı gözlendi.2.dönem veli,şube öğretmenler kurulunda alınacak tedbirlerle başarının yükseltilmesi için çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

 

Tıkla tamamını indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.