2014-2015 İngilizce 5. Sınıf Konuları

5-sinif-ingilizce-konulari-2014-2015

 

5. SINIF İNGİLİZCE ÖĞRETİM PROGRAMI
5. Sınıf öğretim programının temel amacı dili öğrenen/kullananların İngilizce öğrenmeye olan ilgilerini artırmak ve bu dili gerçek yaşamda kullanabilmelerini sağlamaktır. 5. Sınıfın temel kazanımları dili öğrenen/kullananların yaşadıkları şehir, fiziksel rahatsızlıkları, günlük işleri, hobileri, parti gibi sosyal faaliyetleri, duyguları ve spor gibi ilgi alanları ile ilgili temel sözcükleri iletişimde oldukları kişilerin anlayabileceği şekilde seslendirerek kullanabilmektir. Bunun yanı sıra selamlaşmak, izin istemek,
kişisel düşüncelerini, beğenilerini, ihtiyaçlarını ifade etmek, miktar belirtmek, düzenli olarak yaptıkları işleri ifade etmek, saati söylemek, zorunluluk ifade etmek, o anda ne yaptıklarını anlatmak, yol tarif etmek gibi temel dil işlevlerini yerin getirebilmeleridir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Tüm bunları gerçekleştirebilmek için görsel, işitsel ve görsel-işitsel araçlar kullanılması, derslerin dinleme ve konuşma odaklı olması ve öğrencilere dil hakkında bilgi yüklenmesinden ziyade, dili iletişim odaklı etkinlikler yoluyla kullanarak öğrenmelerinin sağlanması hedeflenmiştir. Ders araç-gereçleri olarak bu yaş grubu dili öğrenen/kullananların ilgisini çekebilecek olan çizgi film, poster, resim, masal, öykü, harita, resimli sözlük, kartpostal, şarkı, şiir, liste, menü ve tekerleme gibi metinler kullanılması planlanmıştır. Dili öğrenen/kullananların dili oyunlar, gerçek yaşamla ilgili faaliyetler, çizme-boyama, rol yapma, dinleme-konuşma, anlatma gibi tekniklerle severek öğrenmesi hedeflenmiştir. Yazma etkinlikleri ders dışı etkinliklerde (ev ödevi, proje ve portfolyo çalışmaları gibi) kullanılmaktadır. Bu sınıfta, dili öğrenen/kullananların http://adp.meb.gov.tr adresinde bulunan portfolyo değerlendirme çalışmalarına bireysel olarak katılması özendirilmelidir. Dosyaların içerikleri dili öğrenen/kullananların bireysel portfolyosuna konulmalı ve öğrencinin gelişimi takip edilmelidir.

 

5. Sınıf İngilizce Müfredatı 2014-2014

Unit 1: My Daily Routine

Unit 2: My Town

Unit 3: Hello!

Unit 4: Games and Hobbies

Unit 5: Health

Unit 6: Movies

Unit 7: Party Time

Unit 8: Fitness

Unit 9: The Animal Shelter

Unit 10: Festivals

“2014-2015 İngilizce 5. Sınıf Konuları” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.