2. Sınıfta Kalma var mı? 2019

2018-2019 eğitim-öğretim yılı devam ederken, öğrenciler ve veliler için merak edilen en büyük soru “sınıfta kalma var mı yok mu?” sorusu olmaktadır.

Bu yazımızda ilkokul 2. sınıfta okuyan öğrencilerin devamsızlıkları sebebiyle sınıfta kalıp kalmayacağı sorusunun cevabını verelim.

İlkokul 2. sınıfta herhangi bir öğrenci kaç gün devamsızlığı olursa olsun sınıfta kalmaz. Eğer öğrenci eğitim-öğretim yılı boyunca hiçbir zaman okula gelmemişse sınıf tekrarı yapar. Bunun dışında fazla devamsızlığınız olsa da şu an okula devam ediyorsanız sınıfta kalmazsınız.

2. Sınıf öğrencileri ve velileri bu yazının altı bölümündeki “yorum” kutucuğundan sorularını gönderebilirler. Sorularınız en geç 24 saat içerisinde öğretmen ve idareci kadromuz tarafından cevaplandırılacaktır.

Sorunuzu sorduktan sonra belli aralıklarla sayfayı yenileyerek (f5) sorunuza cevap verilip verilmediğini kontrol edebilirsiniz.

“2. Sınıfta Kalma var mı? 2019” için 5 yanıt

  1. Iyi aksamlar hocam oglum 2 sinifa gidiyor okuma yazma ogrendik ama sinifta ogretmeninin tahtaya yazdigi dersleri bazen canim sıkıliyor diye defterine yazmadigi icin ogretmenimiz sinifta kalmasi icin israr ediyor bende cok zor durumda kaldim oglum cok uzuluyor babasini kaybettim sinifta kalincada bir yikim yasarmi

    1. Tülay hanım siz razı olmadığınız sürece kimse çocuğunuzu sınıfta bırakamaz. Razı değilseniz mutlaka okul idaresine razı olmadığınıza dair bir dilekçe verni. Ancak çocuğunuzun dikkat veya odaklanma problemleri olabilir. Mutlaka bir rehber öğretmenle görüşün.

  2. Hocam benim oğlum ilkokul 2.sınıfa gidiyo ve şu an toplam 10 gün devamsızlığı var. Havalar soğudu ve sabahçıyız sabah erkenden yollara düşüyoruz ve hastalandı ve hiçte rapor almadık sınıfta kalır mı 10 gün devamsızlıktan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.