15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, okulunuzda ve çevrenizde hangi etkinliklerle kutlanıyor?

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, okulunuzda ve çevrenizde hangi etkinliklerle kutlanıyor?

15 Temmuz, Türk halkına yapılan hain bir sadırıdır. Türk halkının birliğini ve beraberliğini, düzenini bozmak üzere kurgulanmıştır. O gecede birçok insanımız şehit edilmiştir. Sivil ve asker olmak üzere birçok vatandaşımızı kaybettiğimiz çok acı izleri bulunan bir gecedir, 15 Temmuz gecesi. Vatandaşlarımızın tek vücut oldukları, düşmanın hain planlarına geçit vermemek için canlarını ortaya koydukları bir direniş gecesi. Tarihinde çok defa düşmanlarının hain emellerini bertaraf etmek için Türk Vatandaşları seferber olmuştur. Bu nedenle de bu onlara elbette zor değildir. Fakat zor olan kendi vatan sınırlarının içerisinde karşı karşıya kaldığın, yakının olan ya da yakının bildiğin insanla tarafından saldırıya uğramandır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bütün bir ülke o gecede karşı kaldığı bu amansız ve zalimce girişime güçlü bir darbe indirmiştir. Demokrasiye vurulmak istenen darbe bu şekilde önlenilmiştir. Darbe yapılmak istenirken, ülkeye karşı düşmanlığını açık ve net bir şekilde ortaya koyanlar asıl darbeyi kendi suratlarına, milletin sert tokadı ile yemişlerdir. Bir millet için darbe girişimi ne kadar kötü bir durum olsa da, Türk Milleti diğer milletlerden farkını birlik olarak, bir anda, yapılan bu ani saldırıya karşı koyarak gerçekleştirmişlerdir.

Türk Halkı tarafından engellenen bu girişim, tarihteki birçok haklı mücadele gibi yerinde ve zamanında gerçekleşmiştir. Ülkemizin geleceği, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutladığımız günde farklı bir yere ulaşmıştır. Bugün okullarda etkinlik olarak kutlanmaktadır. Bu günde yapılan etkinliklerden birkaçı da şehitlerimizi anma ve onlar için yapılan etkinliklerdir. O gece ile ilgili yaşanılan şeylerin hatırlanmasıdır. O gecenin karanlık bir sayfa olarak tarihimizde yerini aldığı kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir