Veliler için Kuru Üzüm Bilgilendirme Mektubu

  • Ana Sayfa
  • Genel
  • Veliler için Kuru Üzüm Bilgilendirme Mektubu

Sayın Veli,

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’ nca  ortaklaşa hazırlanan ‘ Okullarda Kuru Üzüm Dağıtılması Programı’ nın amacı öğrencilere sağlıklı ara öğün yapma alışkanlığı kazandırmaktır.Programın uygunluğu Sağlık Bakanlığı Okul Sağlığı Bilim Kurulu’ nca değerlendirilmiştir.

Kuru üzüm sağlıklı bir ara öğün örneğidir. Öğrenci açtığı kuru üzüm paketini hemen tüketebileceği gibi, paketinde muhafaza ettiği takdirde tüketimini günün farklı zamanlarına da yayabilir.

Kuru üzümler gerekli laboratuvar testlerinden geçtikten sonra uygun koşullarda paketlenmiş ve dağıtıma çıkartılmıştır. Üzüm yemeden önce çocukların ellerinin temizliği büyük önem taşıdığından bu konuda öğretmenleri gerekli dikkati gösterecektir.

‘Okullarda Kuru Üzüm Dağıtılması Programı’ izin formunu doldurarak öğretmeninize ulaştırınız (Daha önce doldurmuştunuz). Çocuğunuzun diyabet     ( ŞEKER) varsa formda belirtiniz ve diyabet hastası çocuğunuzun programdan faydalanmasını istiyorsanız hekiminize /diyetisyeninize danışınız.

Veliler için Kuru Üzüm Bilgilendirme Mektubu BENZER İÇERİKLER
Veliler için Kuru Üzüm Bilgilendirme Mektubu YAPILAN YORUMLAR