Sıvıları Ölçme 4. Sınıf Matematik

SIVILARI ÖLÇME

İlk 6 soruyu tabloya göre yapınız.

Ürünler Fiyatı Miktarı 1 L fiyatı
Meyve suyu 2 TL 200 mL
Süt 3 TL 500 mL
Ayran 4 TL 250 mL
Su 1 TL 500 mL
Sirke 3 TL 250 mL
Çay 4 TL 100 mL

 

1- Verilen ürünlerin 1 L fiyatını bulunuz ve sütunda boş bırakılan yeri tamamlayınız.

2- Fiyatı en pahalı ürün hangisidir?

3- 2 L çay ile 4 L süt almak isteyen bir kişi ne kadar ödeme yapar?

4- 5 L meyve suyu, 4 L ayran ve 2 L sirke almak isteyen bir kişi ne kadar ödeme yapar?

5- 800 mL çay almak bir kişi ne kadar ödeme yapar?

6-Bütün ürünlerden 1 L almak isteyen bir kişi ne kadar ödeme yapar?

7- 250 mL ‘si 6 TL olan bir içecekten 6 L almak isteyen bir kişi ne kadar ödeme yapar?

8- Ahmet’in 69 TL ‘si vardır. 200 mL ‘si 3 TL olan bir içecekten 4 L aldığına göre ne kadar parası kalır?

9- 5 L ’si 40 TL olan bir üründen 250 mL almak isteyen bir kişi ne kadar ödeme yapar?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir