Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
MUCİZEVİ YAĞ: ZEYTİNYAĞI

MUCİZEVİ YAĞ: ZEYTİNYAĞI

MUCİZEVİ YAĞ: ZEYTİNYAĞI

Bilindiği gibi piyasada gıda üzerine kullanılan pek çok çeşitli yağlar bulunmaktadır. Örneğin; ayçiçek yağı, mısır yağı, fındık yağı gibi yağlar… Fakat bu bitkisel yağların içerisinde bir tanesi var ki adeta mucizevi bir yağ. Bu bitkisel yağ çeşitlerinden olan zeytinyağı hem insan sağlığı açısından olan faydaları ve hem de kilo aldırmama özelliği ile adeta mucizevi bir yağ niteliğinde diyebiliriz. Çünkü bu anlamda zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Zeytinyağı içeriğinde bulunan mucizevi bileşenleri sayesinde bir gençlik iksiri gibidir. Zaten dikkat edilecek olunur ise Ege bölgesi insanları her yemekte zeytinyağını bolca kullandıkları için her zaman gerçek yaşlarından daha genç gözükürler.

ZEYTİNYAĞI ÜRETİMİ: SIZMA VE SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı yararlı olduğu kadar, üretimi de bir o kadar zor ve zahmetli bir üründür. Bu anlamda üretim aşamasındaki farklılıklara göre zeytinyağları da farklı kalite tiplerine ve çeşitlere ayrılmaktadır. Bu noktada en çok tercih edilen doğal zeytinyağı çeşidi sızma zeytinyağı olmaktadır. Çünkü en doğal yöntemlerle elde edilen sızma zeytinyağı diğer tip zeytinyağlarına göre daha natural olmaktadır.  Bu anlamda yine üretim aşamasındaki farklılıktan dolayı, diğer bir çeşit zeytinyağı olan soğuk sıkım zeytinyağı çeşidi karşımıza çıkmaktadır.

Soğuk sıkım zeytinyağının bu şekilde adlandırılmasının nedeni, üretimi sırasında kullanılan suyun sıcaklığı ile alakalı bir konudur.  Çok yüksek ısı zeytinyağının hem o hoş kokusunu hem de içeriğindeki bileşenlerin değerlerini olumsuz etkilediği için düşük sıcaklıkta su kullanılarak üretilen soğuk sıkım zeytinyağı çeşidi bu sayede hem kokusunu hem de içeriğindeki vitamin, mineral gibi besin değerlerini en iyi şekilde koruyarak doğallığından ödün vermez.

Bu doğrultuda zeytinyağı satışı yapan www.yoreselantep.com.tr üzerinden ister sızma zeytin yağı isterse de soğuk sıkım zeytinyağı gibi zeytinyağı çeşitlerine en uygun fiyatlar üzerinden ulaşarak satın alabilirsiniz. Sitedeki zeytinyağı fiyatları için, piyasadaki zeytinyağları ve zeytinyağları çeşitlerine göre fiyat kalite açısından en ideal ve cazip seçenekler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sizlerde yemeklerinizde lezzet ve hafiflik arıyorsanız ve bunun yanı sıra da sağlıklı beslenmek de ödün veremem diyorsanız zeytinyağı her anlamda sizin için üretilmiş mucizevi bir yağ diyebiliriz.

MUCİZEVİ YAĞ: ZEYTİNYAĞI YAPILAN YORUMLAR