LYS ve YGS Puan Hesaplama

Sponsorlu Bağlantılar

Üniversite eğitimi için en önemli iki aşama olan YGS ve LYS her sene öğrencilerin büyük zorluklar yaşadığı sınavlar oluyor. Bu aşamada öğrenciler bütün bir sene konsantrasyonlarını bu sınava verirken bunun yanında düzenli olarak ders çalışıp puanlarını arttırmayı amaçlıyorlar. Bu sebeple de sürekli olarak test çözmeye başlayan kişiler testler sayesinde kendilerini geliştiriyorlar. Bunun yanında sınav dönemleri yaklaşırken deneme çözümleri de hızlanmaya başlıyor. Bu aşamada sürekli olarak deneme çözen kişiler bu denemelerde aldıkları puanlar ile kendi seviyelerini görürken kendi imkanları ile puanları hesaplamaları oldukça zor oluyor. YGS puan hesaplama işlemlerinde birçok farklı etmen yer alırken bunların otomatik olarak hesaplanması gerekiyor.
YGS sınavına giren ya da öncesinde denemelerini çözmeye başlayan kişilerin kendileri hesaplamaya çalışmak yerine özel hesaplayıcıları tercih etmeleri çok önemli oluyor. Bu aşamada direkt olarak internet sitelerine giriş yapan kişiler bu siteler üzerinden gerekli talimatları uyguladıktan sonra kendi puanlarını öğrenme şansı buluyorlar. Ayrıca site içerisinde YGS sıralama hesaplama işlemi de aynı anda yapılabiliyor. Böylece kişiler bir yandan puanlarını hesaplarken bir yandan da sıralamada hangi seviyede olduklarını görebiliyor. Bunun sonrasında ikinci sınav olan LYS sınavına girebilmek için yeterli puanı alıp almadıklarını ya da hayallerinde yer alan üniversite eğitimine ne kadar uzaklıkla olduklarını görebiliyorlar.
Bu sınavı aşan kişiler ise disiplinli bir biçimde LYS sınavına hazırlanmaya başlıyor. Alan sınavları olan ve genel puana etkisi daha yüksek olan LYS genel olarak öğrenciler tarafından daha fazla önemseniyor. Bu aşamada herhangi bir denemeye giren öğrenciler tüm bölümlerden doğru ve yanlış sayılarını hesaplıyor. Bunun sonrasında internet sitesine giren kişiler bu bilgileri paylaştıktan sonra puanları otomatik olarak hesaplanıyor. LYS puan hesaplama işlemlerinde standart sapmaları ve belirli oranları direkt olarak sitede yer alan program sizlerin netlerine uyguluyor. Böylece de sınavda bu netleri almanız durumunda hangi puanı alacağınız rahatlıkla görülebiliyor. Bunun yanında siteye diploma puanlarını da giren kişiler böylece tam olarak istedikleri toplam puanı görebiliyorlar.
Bu işlemleri yapacak bir site arayan kişiler www.lyspuanhesaplama.net sitesinden bu işlemleri kolaylıkla yapabiliyor. Siteye girdikten sonra kullanıcıların hiçbir ek işlem yapmasına gerek olmazken yalnızda sitede doğru ve yanlışlarını yazacakları kısımları doldurması yeterli oluyor. Buna ek olarak diploma puanını da giren kişilerin LYS sonuçları da ortaya çıkmış oluyor. Hesaplanan puanlar, tüm puan dallarında öğrencilere sunulurken hangi bölümü seçmeyi düşünüyorlarsa ona göre bakarak puanlarını değerlendirme fırsatı buluyorlar. LYS sıralama hesaplama sayesinde Türkiye sıralamasında nerede olduklarını rahatlıkla gören kişiler sıralamalara göre çok daha rahat bir karar verebiliyor. Sıralamalarda son 3 senenin sıralaması kullanıcılara verilirken bunların ortalamasını aldığında kendi sıralamasına en yakın sonucu da öğrenmiş oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir