İnşaat Mühendisliği Taban Puanları

İnşaat Mühendisliği Taban Puanları

Üniversiteye hazırlanan birçok öğrencinin hayalidir inşaat mühendisliği… Ancak bu hayalin gerçeğe dönüşmesi için yapılması gerekenlerin ne kadar çok ve zor olduğunu her inşaat mühendisi adayı bilir.

İnşaat Mühendisliği önemi giderek artan ve üniversite tercihlerinde ön sıralarda bulunan bir meslek dalıdır. Bu mesleğe sahip olmak isteyen hemen hemen her öğrenci henüz daha YGS sınavına bile girmeden internette “inşaat mühendisliği taban puanı kaç”, “inşaat mühendisliği taban puanları” şeklinde aramalar yapar.

Bir önceki yılın taban puanları her ne kadar öğrenciler için bir kıstas oluştursa da inşaat mühendisliği isteyen bir öğrenci inşaat mühendisliği taban puanlarına bakmadan önce 2 şeyden çok emin olmalıdır. Birincisi gerçekten bu mesleği istiyor mu ve bu mesleğe uygun mu?, ikincisi ise yeteri kadar çalışıyor mu?

Bu iki soruya da cevabı evet olan bir öğrenci artık inşaat mühendisi olmak için hazır demektir ve hatta yolun yarısını bitirmiştir. Artık inşaat mühendisliği taban puanlarını detaylıca inceleyebilir ve hatta inşaat mühendisliği okuyacağı üniversiteyi bile araştırabilir.

Konu açılmışken şunu da gözden kaçırmamak gerekir. Bir öğrenci sırf bu bölümü okuyabilmek için gelişigüzel bir üniversiteye gitmemelidir. Gerçekten inşaat mühendisliği alanında söz sahibi olan ve adından sıkça söz ettirebilen üniversiteler seçilmelidir. Başarılı bir inşaat mühendisi olabilmek için sıradan bir üniversitede sıradan bir üniversite hayatıyla alınmış bir lisans eğitimi yeterli değildir.

İnşaat mühendisliği öğrencileri sürekli gündemi takip etmeli ve değişen ve gelişen her yeni teknolojik yeniliği de takip ederek bunları kendisi için birer artı puan olarak değerlendirmelidir.
Değerli öğrenciler şunu hiçbir zaman unutmayın, sadece çalışarak ders notları okuyarak inşaat mühendisi olunmaz, inşaat mühendisleri mesleklerini yaparak ve yaşayarak icra ederler. Bu sebeple daha öğrenciliğinde taşa toprağa dokunmamış, inşaatların tozunu yutmamış kişiler asla karşımıza başarılı birer inşaat mühendisi olarak çıkamayacaklardır. Çıktığınız bu ayrıcalıklı ve yegane yolda sizlere başarılar diliyoruz.

Daha fazla bilgi için : http://www.aykutozdemir.com.tr/insaat/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İnşaat Mühendisliği Taban Puanları YAPILAN YORUMLAR
  • ankara temizlik şirketleri
    1 sene önce

    paylaşım için çok teşekkürler