Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

İlkokul 2. Sınıf Veliye Mektup

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)

SAYIN VELİLERİMİZ…

Çinliler bambu ağacını şöyle yetiştirir:
Önce ağacın tohumu ekilir, sulanır, gübrelenir. Birinci yıl tohumda herhan-gi bir değişiklik olmaz. Tohum yeniden sulanıp , gübrelenir. Bambu ağacı ikinci yıl da toprağın dışına filiz vermez. Üçüncü ve dördüncü yıllarda da her yıl yapılan işlem tekrar edilerek bambu tohumu sulanır ve gübrelenir. Fakat inatçı tohum bu yıl da filiz vermez. Çinliler büyük bir sabırla beşinci yılda bambuya su ve gübre ver-meye devam ederler.

Öğretmeniniz Tatilde Neler Yapmanızı İstiyor?

Ailenizle vakit geçirin .Onlarla akra-balarınızı ziyaret edin. Bol bol oyun oynayın.
 Derslerimizi ve öğrendiklerimizi mut-laka tekrar edelim.
 Daha akıcı ve doğru okumak için her gün okuma çalışmaları yapın. Yaz tati-linde sizden hikaye kitabı okumanızı istiyorum
 Ailenizin izin verdiği sürelerde bilgi-sayar oynayın.
 Her işi mutlaka zamanında yapın. Gü-nünüzü planlar ve bu plana uyarsanız hem bol bol eğlenirsiniz hem de tati-linizi verimli geçirmiş olursunuz.
 Eylül ayında karşıma biraz daha büyümüş, zinde ve dinamik bir biçimde gelmenizi istiyorum …

Bu çalışmalarda bana yardımcı olan velilerimin katkılarını vurgulamak istiyorum. Çünkü öğrencilerimizdeki gözle görülür ilerleme öğretmen, öğrenci ve velinin ortak çalışmalarının ürünüdür. Bugüne kadar verdikleri katkılardan dolayı tüm velilerime teşekkür ediyor , eğitimin bir yatırım olduğunu hatırla-tarak gelecek yıllarda da bu katkıların artarak devamını bekliyorum.
Sevgi ve saygılarımla… İyi tatiller
HAZİRAN 2015

İlkokul 2. Sınıf Veliye Mektup YAPILAN YORUMLAR