Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Hikaye Tamamlama Etkinliği 4. Sınıf Türkçe

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)

Aşağıda verilen hikâye yarım bırakılmıştır. Önce hikâyeyi oku, sonra nasıl devam etmesini istiyorsan öyle yazarak hikâyeyi tamamla.
………………………………………………

Zamanın birinde, hikâye, öykü, masal, gibi şeyleri dinleyerek zaman geçirmeyi seven bir Padişah varmış.
Her gün kendisine hikâyeler, masallar ve öyküler anlatacak kimseyi sarayına çağırtırmış. Günlerden bir gün, artık ülkede bu gibi şeyler anlatacak kimsenin bulunmadığı söylendiğinde, zamanını nasıl geçireceğini bilemeyen Padişah, tellal çağırtarak, kendisine on yıl boyunca hikâye, masal, öykü gibi şeyler anlatana servetinin yarısını vereceğini söylemiş.
Bunun üzerine, zengin olmak umuduyla, sayısız başvurular olmuş. Lakin hiçbiri on günden fazla anlatacak bir şey bulamamış. Olup bitenler, birkaç hayvanıyla, yaşlı bir dostu ve bir de erkek kardeşiyle, ayda yılda birkaç balıkçının dışında, kimsenin uğramadığı bir adada yaşayan Kamil’ in kulağına gelmiş.
Her ne kadar şehrin kalabalığından, gürültüsünden, kavgasından, kaçıp ıssız bir adaya yerleşmiş ise de, bir ülkeyi idare eden bir padişahın değerli zamanını, birilerinden masal, öykü, hikâye gibi şeyler dinleyerek geçirmesine üzülen Kamil, bu derde bir çare bulmak umuduyla yola koyulmuş.
Sarayın kapısına geldiğinde …………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………….
…………………………………………………………………………………………….

Hikaye Tamamlama Etkinliği 4. Sınıf Türkçe BENZER İÇERİKLER
Hikaye Tamamlama Etkinliği 4. Sınıf Türkçe YAPILAN YORUMLAR
  • Defne
    10 ay önce

    Size ihtiyacım var lütfen bana yardım edermisiniz

  • Defne
    10 ay önce

    Size ihtiyacım var lütfen bana yardım edermisiniz