Genel Bilgi Sitesinde Aradığınız Her Şey Mümkün

Genel Bilgi Sitesinde Aradığınız Her Şey Mümkün

Günümüzde matematik o kadar önemli bir yer etmiştir ki, hayatta karşımıza çıkan birçok değişkeni sadece matematik kuralları açısından bile ele alsak açıklayabiliriz. Matematik hayatı anlamada ve bir çok problemin çözümünde bizlere öncülük etmektedir. Örneğin bugünlerde çokça aranan sin lnx integrali bunlardan bir tanesidir. Bu konuda merak ettiğiniz her şeyi sin lnx integrali yazısının üzerine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir çok farklı başlıkta farklı konulara da ulaşabileceksiniz.

Ayrıca bölünebilme kuralları konusunda da çok farklı ders anlatımları, özetler ve etkinlikler de çok sayıda sitede bulunmaktadır.  Bizler için önemli olan doğru anlatımı doğru adresten öğrenebilmemizdir.  İnsanlar google da aradıkları her bilgiyi karşılarına ilk çıktığı şekilde almakta ve ikinci sırada çıkan başlığa tıklama zahmetinde bile bulunmayarak ilk buldukları cevaba sımsıkı sarılmakta ve büyük bir yanlışa düşüp uçurumdan yuvarlanmaktadırlar.

Örneklerini yazımızda paylaştığımız ister sin lnx integrali isterse de bölünebilme kuralları bunlar için bazı örneklerdir. Eğer bu ve benzeri konulardaki bilgileri doğru yerlerden öğrenemezsek aynen Türkiye’de her yıl yaşanan Türkiye saat dilimi problemi gibi hatalı sonuçlar alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi yanlış yerlerden edinilen bilgilerle her yaz ve kış döneminde halkımız saatin ülkemizde kaç olduğunu dahi bilememekte ve bir kaos ortamı oluşmaktadır. Yöneticiler ise insanların bu yanlış davranışı sebebiyle saat değişikliklerini Pazar gününe getirmekten başka çözüm yolu bulamamaktadırlar. En azından tatil günü olması hasebiyle kayıpları aza indirmenin planları yapılmaktadır. Bu, mantıklı bir uygulama olarak görülebilir fakat bu problemlerin çözümü doğru bilgiyi doğru kaynaktan almak olacaktır.

İşte değerli ziyaretçimiz, günümüzde durum bu iken sizler de önünüze çıkan her bilgiye (bu bilgi isterseniz araştırma sonucu, isterseniz de başka bir kişinin size aktarımı şeklinde ortaya çıkmış olsun) kayıtsız şartsız inanıp hele hele o bilginin savunucusu olma gafletine düşerseniz uçurumdan yuvarlananlardan olabilirsiniz. Fakat hemen karamsar olmayın. Bu yazıyı okumuşsanız ve bu sayfada bulunuyorsanız doğru olan ilk adımı attığınız anlaşılmaktadır ve bundan sonra atacağınız adımları daha sağlam basacağınızın ilk sinyalini vermişsiniz  demektir.

Genel Bilgi Sitesinde Aradığınız Her Şey Mümkün YAPILAN YORUMLAR