Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Dört İşlem Genel Tekrar 3. Sınıf Matematik

1-Ali’nin 69 tane cevizi var.Ayşe’nin 87 tane cevizi var.Metin’in ise Ali ve Ayşe’nin toplamı kadar cevizi var. Üçünün toplam kaç tane cevizi vardır?
Ali:
Ayşe:
Metin:

2-Ali’nin 99 tane cevizi var.Ayşe’nin 97 tane cevizi var.Metin’in ise Ali ve Ayşe’nin toplamı kadar cevizi var. Üçünün toplam kaç tane cevizi vardır?

3-Ali’nin 129 tane cevizi var.Ayşe’nin 187 tane cevizi var.Metin’in ise Ali ve Ayşe’nin toplamı kadar cevizi var. Üçünün toplam kaç tane cevizi vardır?

4-Ali’nin 169 tane cevizi var.Ayşe’nin 287 tane cevizi var.Metin’in ise Ali ve Ayşe’nin toplamı kadar cevizi var. Üçünün toplam kaç tane cevizi vardır?

5-Kemal’in 25 tane bilyesi var.Hasan’ın 50 tane bilyesi var. Mustafa’nın bilye sayısı ise Hasan’ın bilye sayısının 3 katıdır.Üçünün toplam kaç tane bilyesi vardır?
Kemal:
Hasan:
Mustafa:

6-Kemal’in 45 tane bilyesi var.Hasan’ın 60 tane bilyesi var. Mustafa’nın bilye sayısı ise Hasan’ın bilye sayısının 3 katıdır.Üçünün toplam kaç tane bilyesi vardır?

7-Kemal’in 25 tane bilyesi var.Hasan’ın 50 tane bilyesi var. Mustafa’nın bilye sayısı ise Hasan’ın bilye sayısının 4 katıdır.Üçünün toplam kaç tane bilyesi vardır?

8-Kemal’in 85 tane bilyesi var.Hasan’ın 100 tane bilyesi var. Mustafa’nın bilye sayısı ise Hasan’ın bilye sayısının 3 katıdır.Üçünün toplam kaç tane bilyesi vardır?

Dört İşlem Genel Tekrar 3. Sınıf Matematik YAPILAN YORUMLAR