Çıkarma İşlemi 2. Sınıf Matematik | Tüm Dersler

Çıkarma İşlemi 2. Sınıf Matematik

Aşağıda verilenlere göre ( ? ) ile gösterilen terimleri işlem yaparak bulunuz. Bulduğunuz sayının yanındaki harfi sözcük kutusuna yazarak gizli sözcüğü bulunuz.

cats

cats

Aşağıdaki ürünlerin 1 kilogramının fiyatı yanında verilmiştir. Terazideki meyvelere kaçar lira ödemeliyiz? Altlarına yazınız.

cats

Önce çıkarma işlemlerini yapınız. Daha sonra işlemin kontrolü için çıkanla farkı toplayınız, toplam eksileni veriyorsa yaptığınız işlem doğrudur.

cats

Aşağıdaki çıkarma işlemlerini yapınız. Sonra da örnekteki gibi eksilen, çıkan ve farklarını onluk ve birliklerine ayırınız.

cats

Aşağıda verilenlere göre ( ? ) ile gösterilen terimleri işlem yaparak bulunuz. Bulduğunuz sayının yanındaki harfi sözcük kutusuna yazarak gizli sözcüğü bulunuz. Aşağıdaki ürünlerin 1 kilogramının fiyatı yanında verilmiştir. Terazideki meyvelere kaçar lira ödemeliyiz? Altlarına yazınız. Önce çıkarma işlemlerini yapınız. Daha sonra işlemin kontrolü için çıkanla farkı toplayınız, toplam eksileni veriyorsa yaptığınız işlem doğrudur. Aşağıdaki çıkarma işlemlerini yapınız. Sonra da örnekteki gibi eksilen, çıkan ve farklarını onluk ve birliklerine ayırınız.

Review Overview

User Rating: Be the first one !
0

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*