Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

2018 Mezuniyet Töreni Öğretmen Konuşması

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
  • Ana Sayfa
  • Genel
  • 2018 Mezuniyet Töreni Öğretmen Konuşması

Saygıdeğer müdürüm, değerli öğretmen arkadaşlarım, kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler;
Bir vedanın hüzünlü demlerini yaşıyoruz hep birlikte. Bundan 4 yıl önce öğrencilerimizle yollarımızın, kaderlerimizin buluştuğu o günlerde her biri ürkek birer kelebek gibiydiler. , Saf, duru, tertemiz… Bizler o tertemiz sayfalara sadece kitaplardaki bilgileri doldursaydık ve sizleri bugün öyle uğurlasaydık doğru yapmamış olurduk.
Biz hata yapmanın hile yapmaktan çok daha onurlu olduğunu, tüm söylediklerinizin doğru olmasını, dürüstlüğü, kazanmak kadar kaybettiğinde rakibini alkışlamanın erdem olduğunu, kazanılan 1 liranın, bulunan 5 liradan daha değerli olduğunu, emeğin ve çalışmanın değerini öğrettik. Başarının iki temele dayandığını ve bunların da gayret ve kendine inanç olduğunu öğrettik.
Erdemler denizi o kadar sonsuz ki biz sizin gönüllerinize bu denizden kendi alabildiğimiz kadar size de verdik. Bugünden sonra yeni okullarınız, yeni öğretmenleriniz olacak. Sizler birer erdem avcısı olun. Herkesten damla damla iyilik ve güzellikleri toplayın.
Biz öğretmenleriniz de giden sevdiklerimizin ardından biraz hüzün ama daha çok ümitle sizleri güzel yarınlara uğurluyoruz. Çünkü bizler bir bahçıvan edasıyla her 4 yılda bir bahçemizi yeni çiçeklerle donatıp onları en güzel şekilde yetiştirip uğurlamaya devam edeceğiz.
Sevgili çocuklar, insanları ve canlıları sevin. Sevmek sizi güçlü kılar. İyi bir arkadaş, iyi bir dost olun. Çünkü herkesin bir dosta ihtiyacı vardır. Sizin de olacak. Zorluklar sizi ümitsizliğe sürüklemesin. Kendinize inanın. Başaracağınıza emin olun.
Her zaman her yerde iyinin, güzelin ve doğrunun yanında olun. Hepsinden önemlisi de kalbinizdeki imanı hep koruyun. Ve son olarak diyorum ki uçun benim masum kelebeklerim, uçun! Konun bin bir çiçeğe. Taşıyın güzelliklerinizi dört bir yana.
Yolunuz açık olsun. Dualarımız hep sizinle. Başınız sıkışırsa asla unutmayın. Biz sizi desteklemek için her zaman buradayız. Her daim gelin, biz sizin yanınızdayız.
Fatma ÖZCAN

2018 Mezuniyet Töreni Öğretmen Konuşması YAPILAN YORUMLAR