Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

2014-2015 Türk Edebiyatı 2. Dönem Zümre

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)

 

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ ve ALINAN KARARLAR:

 

1- Zümre başkanı ……………………..: “II. kanaat döneminin sağlıklı ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.” dedi ve toplantıyı açtı. Yapılan yoklamada bütün öğretmenlerin toplantıda hazır olduğu görüldü.

 

2- …………………… I. kanaat döneminde yapılan zümre toplantı tutanağını okudu. I. kanaat döneminde yapılan zümre toplantılarında alınan kararlar ve Türk Edebiyatı / Dil ve Anlatım zümre öğretmenleri toplantı tutanakları okunarak gözden geçirildi ve 1. dönemin genel bir değerlendirilmesi yapıldı.

……………………: “Birinci dönem zümre tutanaklarında belirtilen hususların uygulanması dönem boyunca her fırsatta görüşülmüştür. Süreç boyunca fikir alışverişinin yapılması zümre kararlarının harfiyen uygulanmasını sağlamıştır.”

………………………..: “Bütün yazılı yoklamaların ortak olarak yapılması müfredatın eş zamanlı olarak uygulanmasını, ortak sınıf ve derslere giren öğretmenlerin sürekli birbirlerini kontrol etmelerini zorunluluk haline getirmiştir. Dolayısıyla planların aynı zaman sürecinde uygulanması da otomatik olarak sağlanmıştır. Yönetmeliğimiz derslerde kullanılan, öğretilen kavramlara, kelimelere varıncaya kadar birlikte hareket etmeyi gerektirmektedir.”

Değerlendirme sonucunda Türk Edebiyatı / Dil ve Anlatım dersine giren öğretmenlerin zümre toplantılarında alınan kararlar doğrultusunda hareket ettikleri tespit edildi.

 

  1. dönem ders planlarının genel bir değerlendirilmesi yapıldı. Değerlendirme neticesinde birinci dönem planlarının uygulanmasında herhangi bir gecikme olmadığı tespit edildi.

…………………….: “Zümre öğretmenleri arasında sık sık planların uygulanmasıyla ilgili görüşmeler yapılmalıdır. Bu görüşmeler ne kadar sık yapılırsa, beraberlik o kadar çok sağlanacaktır.”

 

Tıkla tamamını indir

2014-2015 Türk Edebiyatı 2. Dönem Zümre BENZER İÇERİKLER
2014-2015 Türk Edebiyatı 2. Dönem Zümre YAPILAN YORUMLAR