Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

2014-2015 Müzik 2. Dönem İlçe Zümresi

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)

 

ALINAN KARARLAR

 

Yukarıdaki gündem maddeleri doğrultusunda aşağıdaki kararlar alındı.
1-Yoklama ve açılışın ardından Özge YILMAZ yazmanlığa seçildi.

  1. 28.08.2006 tarih ve 348 sayılı Talim Terbiye Kurulu kararı ile yenilenen müfredat programı incelenmiş bunun yanında müzik derslerinin ruh ve beden sağlığı üzerine olumlu etkileri üzerinde durulması, sınıf ve okul içi müzik etkinliklerine katılımın artması için öğrenciler ile mümkün olduğu kadar ferdi çalışmalara da yer verilmesi üzerinde durulması gerektiğine karar verilmiştir.

 

3-1.Kanaat dönemi müzik dersi başarı oranının % 90 ve üzerinde gerçekleştiği tespit edildi.2.Kanaat döneminde başarı oranının artırılması için ders içi performans görevlerinin daha yoğun denetlenmesinin yararlı olacağı görüşünde birleşildi.Öğrencilerin her türlü derse ilgi katılım ve çabasının değerlendirilerek başarı notuna çevrilirken dikkate alınmasına karar verildi.Derse ilgiyi artıracak çeşitli yöntem ve tekniklerin geliştirilmesi ve öğretmenler arasında paylaşılması kararı alındı.
4-Gazi i.ö.o. öğretmeni söz alarak şunları söyledi:
Öğrenci çalışma kitabında yer alan eserlerin öğrencilerin bulundukları yaş grubu , gelişim ve algılama düzeylerine uygun olmadığı görüşünde olduğunu ,ritmik ve melodik yapısı hareketli, öğrencilerin bulundukları yaş grubunun ses alanı içersinde yer alan sözleri daha özenli şarkılardan oluşması gerektiğini belirtti.Zümre öğretmenleri de bu görüşlere katıldıklarını belirttiler. Erentepe İ.Ö.Okulu Müzik öğretmeni Orçun KOLUKIRIK söz alarak şunları söyledi:Öğrenci çalışma kitaplarında yer alan eserlerin bir çoğunun notaları ile birlikte yer almadığı bu durumun dersin verimli işlenmesine engel olduğu görüşünü belirtti. Zümre öğretmenleri de bu görüşlere katıldıklarını belirttiler.
Tıkla tamamını indir

2014-2015 Müzik 2. Dönem İlçe Zümresi BENZER İÇERİKLER
2014-2015 Müzik 2. Dönem İlçe Zümresi YAPILAN YORUMLAR