2014-2015 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2. Dönem İlçe Zümresi

Sponsorlu Bağlantılar

 

GÜNDEM MADDELERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ

 

  1. Açılış ve yoklama yapıldıktan sonra zümre başkanı gündem maddelerini teker teker okudu ve zümre toplantısına ilişkin neler yapılacağını ifade etti.
  2. Sene başı toplantısında alınan kararalar okundu ve kararlar üzerinde öğretmen arkadaşların fikirleri alındı.
  3. Yarıyıl eğitim-öğretim faaliyetlerinde karşılaşılan güçlükler üzerinde görüş alışverişi yapıldı. Özellikle namaz konusu ve surelerin ezberletilmesi üzerinde takip edilen yöntem ve teknikler üzerinde duruldu.Emra MUTLU namaz konusunda yaptığı çalışmaları paylaştı ve nasıl daha iyi yapabileceği konusunda arkadaşlardan fikir aldı.Süleyman İNCE hoca derslerin sadece teorik değil, pratik ve gündelik hayata yönelik işlenmesi gerektiğini belirtti.
  4. Eğitim-öğretimde karşılaşılan güçlükler ve çözüm noktasında Hasan ACAR: ahlak davranışlarının da çok önemli olduğunu ve öğrencilerin en azından bir cami ziyareti davranışlarında bir değişim gözlemlediğini ifade etti. Aynı zamanda Ramazan BÜLBÜL öğrencilerin mealle derse gelmelerinin faydalı olacağını ifade etti. Yunus ŞİMŞEK derslerin görselleştirilmesi adına çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

 

Tıkla tamamını indir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir